Kurs rzeczoznawcy samochodowego

  • 17 sierpnia 2022
  • 0 Comment
  • 9 Views
  • 0 Like

Rzeczoznawca samochodowy
Rzeczoznawca samochodowy to osoba zajmująca się wyceną samochodów. Do jego obowiązków należy m.in. wycena wartości pojazdu, wycena szkód powypadkowych oraz ocena stanu technicznego pojazdu. Taki rzeczoznawca samochodowy jest najczęściej powoływany do pracy przy wypadkach, ponieważ na polskich drogach codziennie dochodzi do jakiś incydentów i przy tym rzeczoznawcy samochodowi mają najwięcej pracy.

Aby zostać osobą pracującą w takim zawodzie trzeba rozpocząć kurs rzeczoznawcy samochodowego. Jest to kurs, podczas którego może uczęszczać grupa ludzi chcących uzyskać uprawnienia Rzeczoznawcy Techniki Motoryzacyjnej i Ruchu Drogowego. Odbywa on się zazwyczaj w kilkudniowych zjazdach (spotkaniach), podczas których zajęcia przeprowadza osoba rekrutująca. Są to specjalne szkolenia, które uczą przyszłych rzeczoznawców jak wyceniać szkody i sprawdzać stan techniczny pojazdów.

Rzeczoznawca samochodowy nie posiada w cale łatwej pracy. Musi zbadać każdy szczegół i wykonać swoją pracę rzetelnie. Na podstawie jego opinii ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie ze strony osoby winnej spowodowania wypadku.

About the author